Menu
Nákupný košík

Kelímok s viečkom G21 beECO Espresso 280ml ružový

Kelímok s viečkom G21 beECO Espresso 280ml ružový
Dočasne nedostupný
Kelímok s viečkom G21 beECO Espresso 280ml ružový
  • Dostupnosť tovaru: Dočasne nedostupný
  • Model: 06427929
  • EAN: 8595627420154
7,83€

Kelímok s viečkom G21 beECO Espresso 280ml ružový

Cestovná šálka z ekologického materiálu s dvojitými stenami a skvele tesniacim dvojitým viečkom s uzatvárateľným otvorom na pitie udrží teplé aj studené nápoje v požadovanej teplote.

Rozhodli sme sa tak so znečistením našej planéty zatočiť a vyrobili sme ekologické kelímky beECO z pšeničnej slamy - Wheat Straw. Skvele sa hodí do domácnosti, v ktorej ľudia myslia na udržateľnosť našej planéty. Oceníte ich tiež pri cestovaní alebo kempovaní a pobytu v prírode. Dajú sa využiť aj ako zálohované tégliky na menších aj väčších kultúrnych podujatiach, ktorých usporiadateľa už unavujú hory nevratných plastov.

Pitím kávy, čaju alebo osviežujúci limonády z beECO hrnčeka Espresso pomáhate prírode. Riad z tohto materiálu môžete používať opakovane, takže sa nejedná o jednorázovky, ktoré by bolo treba po každom použití likvidovať.

Dvojité dno, dvojité steny a dvojité viečko

Pre lepšiu izoláciu nápojov sme šálka G21 beECO Espresso 280 ml vyrobili s dvojitým dnom a stenami, ktoré udržia tekutiny v požadovanom, hrejivo teplom či osviežujúcim studenom stave. Dvojité viečko s otvorom na pitie má dva výstupky pre ľahké uchopenie - po jemnom pootočení sa uvoľní pitný otvor, po napití ho zase posunutím späť opäť uzavrite. Viečko termohrnčekov beEco Espresso dobre tesní, takže sa nemusíte báť, že sa vám nápoj vyleje. Ekologický šálka beECO Espresso sa príjemne drží, dobre sa z neho pije a pekne vyzerá - trojaký radosť s dvojitým dnom.

Odolnosť a praktickosť

Termohrnček beECO Espresso odolá teplotám od -20 °C do 100 °C. Môžete ho tak bez obáv naplniť ľadovou drťou, osviežujúcim džúsom, teplým čajom aj horúcou kávou.

TIP: Riad beECO môžete umývať v umývačke, ale vlastne prečo? Za šetrnejšie a rýchlejšie opláchnutie rúk v dreze vám príroda poďakuje viac.

Veľkou prednosťou téglika beECO Espresso je pevnosť a odolnosť voči zachytávaniu pachov. To by, samozrejme, z čistého slamového odpadu nebolo možné, preto sme zvýšili odolnosť všetkých beECO pitných kelímkov a fliaš pridaním podielu potravinárskeho plastu. Zdravotne nezávadný potravinársky plast zaistí eko riadu dlhšiu životnosť a vďaka možnosti opakovaného niekoľkoročného používania šetríte prírodu, prírodné zdroje i ovzdušie.

Čo to je Wheat Straw?

Surovina, ktorá by sa inak nevyužila, dostala nový život. Pšenica je druh obilia, ktorý sa najčastejšie používa na výrobu chleba, múky alebo pšeničného lepku. Materiál našich výrobkov vznikol spracovaním zvyškov zozbieraných klasov, ktoré sú ideálnou voľbou pre výrobu prírodných plastov.

Slúži, aj keď doslúži

Po zbere pšenice obsahuje vedľajší produkt - lignín. Ten je dôležitou stavebnou zložkou všetkého dreva a niektorých rastlín zabezpečujúci spevnenie celulózovej molekúl v rámci bunkových stien. V kombinácii s cukrom môže byť lignín premenený na bioplast odbúraním celulózy, obsiahnuté v pšeničnej slame.

Tento proces má na starosti baktérie zvaná Rhodococcus jostii, ktorá sa bežne nachádza v pôde. Produkuje kyselinu, ktorá rozkladá lignín bez zásahu škodlivých chemických látok. Rozklad aromatických lignínu je presmerovaný, aby sa vytvoril produkt aromatické dikarboxylové kyseliny, vďaka ktorému je možné stvoriť polymér z pšeničnej slamy. To je samo o sebe vítanou vzpruhou pre životné prostredie a celú našu planétu.

Chráňte ovzdušia s beECO

Koncentrácia oxidu uhličitého v atmosfére je alarmujúce, preto je vítaný každý krok k jej zníženiu. Pri výrobe syntetických plastov sa totiž do ovzdušia vypúšťajú nebezpečné chemické výpary, ktoré ohrozujú prírodu i nás samotných. Rýchlo navyše rastie aj množstvo metánu v ovzduší, ktorý sa tvorí pri tepelnom rozklade (pyrolýze) plastov.

Zo spomínaných dôvodov sme mysleli na budúcnosť našich detí a vytvorili sme značku beECO, s ktorou môžete vykročiť správnym smerom.

- Šálka ​​G21 beECO Espresso pomáha chrániť našu planétu

- Kelímok beECO je vyrobený z Wheat Straw materiálu, ktorý vznikol spracovaním prebytočných zvyškov zozbieraných klasov pšenice

- BPA Free - 50% prírodný materiál

- Robustný a silný produkt, ktorý je odolný voči zachytávaniu pachov

- Odolá teplotám od -20 °C do 100 °C

- Je vhodný pre teplé aj studené nápoje - čaj, káva, džús, voda alebo i ľadová triešť

- Hrnček je nealergénny a bezlepkový

vlastnosti:

- Objem: 280 ml

- Materiál: Wheat Straw / potravinársky plast (polypropylén)

- Farba: ružová

- Rozmery (Š x V x H): 8,1 x 12 x 8,1 cm

- Hmotnosť: 100 g

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!